Неделен хороскоп од 28.04 до 04.05

Oven

ОВЕН (21.03 – 20.04)

Работа. Меркур, планетата на комуникацијата преоѓа од вашиот знак во вашето астролошко поле на работа и пари и ви носи убрзување на сите полиња. Тоа покронкретно би можело да значи дека сте спремни за освојување на некои нови позиции во опшеството. На 2 мај ќе имате желба за постигнување на успех во јавноста.

Љубов. Како на работа така и во љубовта, ќе бидете повеќе активни и спремни да се ангажирате за решавање на проблеми со кои сте соочени, а кој не се така големи. Една Вага, Овен или Бик може да биде многу заинтересирана со тоа што на крајот на периодот би тербало да обратите внимание на некоја фатална средба со некој на работа кој би можел во голема мера да ви го ископлицира животот.

Здравје. Добро се чуствувате.

Bik

БИК (21.04 – 21.05)

Работа. Многу планети транзитираат преку вашиот знак, што на вас ни малку не ви смета, напротив вас тоа ве прави поспособни да се вклучите во нови работи и многу сте активни дури до исцрпување. Имате голема желба да се искажете во посредување, а влегувањето на Меркур планетата на пропагандата и маркетингот во вашиот знак, на вас тоа ќе ви помогне. Може да се изненадите со некаков прелив на пари. Во финансиски поглед сте во некоја врста на неизвесност.

Љубов. Успевате да се договорите со сите кои ви се драги околу многу битни прашања, вклучувајки ја и особата со која сте веројатно во долга врска. Вашиот начин на комуникација совршено одговара на оние кои очекуваат од својот партнер подршка во било која смисла, а вие сте спремни тоа да го дозволите. Можно е познанство со Девица или Јарец кои се често во странство.

Здравје. Намалете ги оброците.

Bliznaci

БЛИЗНАЦИ (22.05 – 21.06)

Работа. Нагласениот знак на Бик и прелазот на Меркур (владетелот на вашиот знак) од астролошката куќа на јавноста во астролошката куќа на приватноста, значи дека ќе се обидете да бидете што помалку присутни во јавност, да се посветите на себе и на своите долгогодишни желби, ако ништо друго ќе се бавете со хоби. Може ќе разработувате некој проект во кој сеуште не сте сигурно како би се реализирал.

Љубов. Тајните емотивни врски или тајна симпатија ви носи разни проблем и би било подобро да не се впуштате во несигурни води, бидејќи може да доживеете разочарување или некој може да ве озбрува. Потребно е со постојаниот партнер да направите договор за заедничкиот живот, ако треба и за стапување во брак.

Здравје. Можни се болки во колената или проблеми со колената. 

Rak

РАК (22.06 – 22.07)

Работа. Месечина е владетелот на вашиот знак, во последната четвртина на месечината во Водолија ви носи понуда, од некој во кој немате многу доверба, и можност за склучување на некој вид на таен договор. Ако за вас тоа е единствено решение немојте премногу да се двоумите ако се работи за особа со добра репутација кој е на повисока положба од вас. Можна е понуда од Јарец во врска со работа за странство.

Љубов. Се трудите да освоите наклонетост, од некој кој е прилично дистанциран или воздржан и кој нема да биде спремен да ги прифати сите ваши услови, напротив веројатно вас ќе ви постави некој свој услов, кои вие нема да сакате да ги исполните. Романтика со воздушен или огнен знак може да биде прилично фрустрирачка.

Здравје. Немате добра кондиција.

Lav 

ЛАВ (23.07 – 22.08)

Работа. Потребно е да ја промените тактиката, посебно ако имате било какви дилеми во врска со продолжување на соработката со некој друг Лав или Стрелец, покажете добра волја и направете нешто што се очекува од вас. Би било најдобро кога би се посоветувале со особа која вас добро ве познава, ама и која е спремна да ви излезе во пресрет бидејќи, можна е работа на заеднички проект.

Љубов. Ќе добиете повик да се видите со некој Рак, Водолија или Стрелец или тоа ќе се случи наводно случајно. Всушност некој сака да дознае за вас што повеќе и да ве сретне бидејќи веројатно не е рамнодушен спрема вас. Ако сте малди и слободни, имате неколку можности кога е во прашање љубониот живот, друго е тоа што вие не знаете што сакате. Немојте да ја обновувате вреската за која мислите дека нема перспектива.

Здравје. Откажете го тутунот.

Devica

ДЕВИЦА (23.08 – 22.09)

Работа. Напорен период, бидејќи се наоѓате во фаза помеѓу, помрачување на Месечината која се случила во Шкорпија и првата четвртина на месечината 2 мај во Водолија, знак кој на вас не ви е наклонет. Почекајте да помине таа појава. Месечината се движи преку знакот Риби при крајот на периодот, тогаш можете многу рационално да размислувате за потенцијални одлуки кои се грижите за нов проект.   Во финансиска смисла, уште многу малце зависи од вашата иницијатива.

Љубов. Ова би можел да биде стресен период ако немате расчистени однос со партнерот или пак сте склони кон конфликти. Се трудите да бидете наводно фер ама не сте премногу кооперативни освен кај решавање на практичните прашања. Ако сте во долга врска или брак најверојатно сте романтични и склони да верувате дека е можно да остварите хармоничен однос.

Здравје. Можна е вртоглавица

Vaga

ВАГА (23.09 -22.10)

Работа. Ви одговара последната четвртина на месечината во Водолија, 2 мај затоа што тогаш веројатно ќе успеете да се договорите со некој ваздушен знак, околу битно прашање кое вас долго време ве оптоварува. Не поднесувате критики на своја сметка и уверени сте дека по своја волја сте вовлечени во некоја приказна која на вас не ви одговара. Потребно е да покажете поголема иницијатива за да најдете ново работно место.

Љубов. Ќе добиете повик да се сретнете со некој, кој најверојатно сте го запознале на некое јавно место, концерт или ако работите во медиум, маркетинг, во кругот на работното место. На некој многу му е битно да оствари близок контакт со вас и да ви даде до знаење дека сака да биде со вас без обзир дали е во врска или не. Можна е некаква романтика со Водолија.

Здравје. Добро се чусствувате.

Shkorpija

ШКОРПИЈА (23.10 -22.11)

Работа. Ова може да биде многу напорен период за вас, бидејќи само што поминала фазата на помрачување на месечината во вашиот знак. Некој е спремен да открие некоја тајна, заедничка или само ваша, или да ви се постават услови, кој на вас никако не ви одговараат. Сепак имате ”кец во ракавот”, ама прашање на време е кога ќе го искористите. Може да добиете понуда за ново работно место.

Љубов. Не сте нешто расположени за љубов, зошто не ви е јасно како да ги регулирате работните обврски, или како да го организирате својот живот. На некој му е многу важно да ви даде до знање дека е приврзан за вас. Ако се работи за особа која е во странство или често патува, можна е романтика некаде на пат. Слободните Шкорпии не би требало да се удвараат на Стрелец.

Здравје. Можна е да ве мачи несоница.

Strelec

СТРЕЛЕЦ (23.11 -21.12)

Работа. Ќе успеете да извлечете поука, од ситуација која на вас никако не ви оди во прилог. Можно е, тоа да е ситуација за која никој вас, не ве обавестил ама и вие не сте биле во фаза да се занимавате со разработка на некаков план, а од вас се очекува конкретна понуда или зголемена ангажираност на порект. За време на последната четвртина на месечината, 2 мај ќе најдете начин да се договорите со некоја Водолија или Лав околу идна соработка.

Љубов. Добивате повик, за некаква средба со поранешен пријател ама вие не сте особено расположени, особено ако се работи за особа со која никогаш не сте биле премногу блиски. Имате потреба од поголема приватност. Најверојатно ќе успеете со некој кој на вас ви е драг, да направите план како да одите зедно на пат.

Здравје. Добро се чуствувате.

Jarec

ЈАРЕЦ (22.01 – 20.01)

Работа. Верувате во се што ќе слушнете, дури делувате наивно. Сепак интуицијата на вас ви голема, така да вие при донесување на одлука, во врска со работата, имате најмногу довреба на своете искуство и нема да дозволите, некој да ве предомисли, во поглед на некаква одлука која ќе ја донесете во разговор со некој Рак или Лав. Ова може да биде поволен период за конструктивните и смели Јарци кои сакаат да започнат нова работа.

Љубов. Секоја врста на романтика преку работа ви носи можност да влезете во тајна врска или ако сте во долг брак или врска, ќе бидете во можност да остварите добра комуникација. Особата која ви се допаѓа, спремна е поради вас да се жртвува многу, дури можен е некој аспект од својот приватен живот.

Здравје. Брзо се заморувате.

Vodolija

ВОДОЛИЈА (21.01 – 19.02)

Работа. Последната четвртина на месечината во вашиот знак, ви носи многу нови можности, особено ако треба да раговарате во четири очи со некоја друга Водолија. Немојте да се поставувате кон колегите како да ви се конкуренција. Со тимска работа ќе постигнете многу повеќе. Вага, Овен или Риби моментално ви се добра подршка, исто така и Стрелец или Близнаци некој млад со некоја нова идеја.

Љубов. Потрудете се да го доведете својт живот во ред и најверојатно тоа ќе ви тргне од рака. На некој му е битно да ја обнови врската со вас, можно е во облик на пријателство ама всушност во тоа се крие и некоја врста на замка. Ќе бидете во големо искушение како да се поставите во ситуација, во која од вас се очекува стабилност. Друга Водолија се обидува да постигне со вас интимна врска.

Здравје. Можнои се проблеми со грлото.

Ribi

РИБИ (20.02 – 20.03)

Работа. Нагласено ви е астролошкото поле на тајните, што значи дека треба да бидете што е можно по дискретни, особено со водени или огнени знаци. Следете ја својата интуиција и немојте да дозволите да ве надмудри некој, кој не заслужил да го добие тоа што го сака. Ако бидете доволно одлучни и кооперативни, ќе успеете да ги убедите колегите да го прифатат вашиот предлог. Финансиската ситуација се подобрува.

Љубов. Верувате дека му се допаѓате на некој, кој се обидува со вас да оставри добра комуникација преку работа ама вие најверојатно не сте заинтересирани за никој, освен за постојаниот партнер. Ќе бидете спремни да прифатите повик за средба од некоја Шкорпија, Рак или Бик. Можен е разговор за стапување во брак, особено ако сте во врска подолго од 5 години и без разлика на која возраст сте.

Здравје. Исцрпени сте.