жени

Рак (22.06 – 22.07)

Рак (22.06 – 22.07)

  Ракот е четвртиот зодијачки знак, припаѓа во групата на водени знаци (рак, скорпија и риби), кардинален е, природен владител…

НАПРЕД РОЗОВО ’13

НАПРЕД РОЗОВО ’13

Време е за розовата револуција! Биди и ти дел од неа и дојди да го обоиме Скопје заедно! По петти…

Ако мислите дека ова ги “пали” мажите се лажете!

Ако мислите дека ова ги “пали” мажите се лажете!

Припадниците на посилниот пол на сајтот Redit, издвојуваат работи кои им сметаат во текот на односот. Има некој работи во…

Близнаци (22.05 – 21.06)

Близнаци (22.05 – 21.06)

Близнаците се третиот зодијачки знак, припаѓа во групата на воздушни знаци ( Близнаците, Терезија и Водолија ), променлив е, природен…

До сите хумани луѓе!

До сите хумани луѓе!

Сите кои приватно ме познаваат за мене би кажале дека сум секогаш позитивна, насмеана, упорна, понекогаш и досадна кога нешто…

Ветува жесток оргазам: Најдете ја машката G точка

Ветува жесток оргазам: Најдете ја машката G точка

Масажата и допирањата на простата, некој мажи може да ги доведе до најјак оргазам кој некогаш го доживеале, експертите тврдат…

Совет за осамените мажи: Жените “паѓаат” на гитаристи

Совет за осамените мажи: Жените “паѓаат” на гитаристи

Некој кој свири на гитара остава впечаток на квалификувана и интелектуална особа, наведуваат научниците, ова се однесува на осмените што…

Ајурведскиот третман за убавина

Ајурведскиот третман за убавина

Широдара – млаз од масло за враќање на рамнотежата на умот и телото. Ајурведа, позната и како мајка на сите…

Gwyneth Paltrow: Орален секс за мир во куќа!

Gwyneth Paltrow: Орален секс за мир во куќа!

  Кога ќе го видиш брзо кај него, покажи му дека го сакаш и орално задоволи го, ова се советите…

Египетска депилација – како да направите сами?

Египетска депилација – како да направите сами?

 Египетската депилација е најстара метода за остранување на несаканите влакна, а последниве неколку години повторно е популарна. Овој начин на…