занимливости

Рак (22.06 – 22.07)

Рак (22.06 – 22.07)

  Ракот е четвртиот зодијачки знак, припаѓа во групата на водени знаци (рак, скорпија и риби), кардинален е, природен владител…

Ако мислите дека ова ги “пали” мажите се лажете!

Ако мислите дека ова ги “пали” мажите се лажете!

Припадниците на посилниот пол на сајтот Redit, издвојуваат работи кои им сметаат во текот на односот. Има некој работи во…

Трепетник (3 дел)

Трепетник (3 дел)

Според народното верување, протреперувањето на одреден дел од човечкото тело има свое значење. Понекогаш се случува со денови да ви…

Близнаци (22.05 – 21.06)

Близнаци (22.05 – 21.06)

Близнаците се третиот зодијачки знак, припаѓа во групата на воздушни знаци ( Близнаците, Терезија и Водолија ), променлив е, природен…

Научниците потврдиле: Срќата е во сексот и алкохолот?!

Научниците потврдиле: Срќата е во сексот и алкохолот?!

Во текот на истражувањето, кои го спроведувале научници од Униврезитетот Kanterburi од Нов Зеланд.  Од испитуваните било барано да ги…

Марихуаната го спречува појавувањето на дијабетис?

Марихуаната го спречува појавувањето на дијабетис?

Луѓето кои секојдневно конзумираат марихуана, имаат помал ризик од појава на дијабетис, откриваат научниците. Научниците во истражување, кое е објавено…

Совет за осамените мажи: Жените “паѓаат” на гитаристи

Совет за осамените мажи: Жените “паѓаат” на гитаристи

Некој кој свири на гитара остава впечаток на квалификувана и интелектуална особа, наведуваат научниците, ова се однесува на осмените што…

Остриги – афродизијак на маса

Остриги – афродизијак на маса

  Французите се најголемите европски одгледувачи на остриги Уште од времето на Римјаните, остригите се сметале за деликатес. Нивното месо…

Неделен хороскоп од 12.05 до 19.05

Неделен хороскоп од 12.05 до 19.05

ОВЕН (21.03 – 20.04) Работа. Обидете се да се приклучите на тимот што е можно поскоро, кој работи на голем…

Почна месецот на мастурбацијата

Почна месецот на мастурбацијата

  Прогласување на месец мај како месец на мастурбацијата, започнал во 1995 година, а била проследена од секс шопот  Good…