мажи

Рак (22.06 – 22.07)

Рак (22.06 – 22.07)

  Ракот е четвртиот зодијачки знак, припаѓа во групата на водени знаци (рак, скорпија и риби), кардинален е, природен владител…

НАПРЕД РОЗОВО ’13

НАПРЕД РОЗОВО ’13

Време е за розовата револуција! Биди и ти дел од неа и дојди да го обоиме Скопје заедно! По петти…

Ако мислите дека ова ги “пали” мажите се лажете!

Ако мислите дека ова ги “пали” мажите се лажете!

Припадниците на посилниот пол на сајтот Redit, издвојуваат работи кои им сметаат во текот на односот. Има некој работи во…

Близнаци (22.05 – 21.06)

Близнаци (22.05 – 21.06)

Близнаците се третиот зодијачки знак, припаѓа во групата на воздушни знаци ( Близнаците, Терезија и Водолија ), променлив е, природен…

До сите хумани луѓе!

До сите хумани луѓе!

Сите кои приватно ме познаваат за мене би кажале дека сум секогаш позитивна, насмеана, упорна, понекогаш и досадна кога нешто…

Ветува жесток оргазам: Најдете ја машката G точка

Ветува жесток оргазам: Најдете ја машката G точка

Масажата и допирањата на простата, некој мажи може да ги доведе до најјак оргазам кој некогаш го доживеале, експертите тврдат…

Совет за осамените мажи: Жените “паѓаат” на гитаристи

Совет за осамените мажи: Жените “паѓаат” на гитаристи

Некој кој свири на гитара остава впечаток на квалификувана и интелектуална особа, наведуваат научниците, ова се однесува на осмените што…

Ѕвездите ви кажуваат каде да ја пронајдете љубовта

Ѕвездите ви кажуваат каде да ја пронајдете љубовта

  За некој идеално место се клубовите, за други концертите, а некои дами имаат среќа секогаш да запознаат некој интересен…

Антибиотик за неверни мажи

Антибиотик за неверни мажи

  Една студија која била спроведена од јапонски професори од универзитетот Veseda и Kjušu, покажува дека може постои лек за…

7 необични совети од камасутра

7 необични совети од камасутра

  Сексот е вистинска наука, особено ако се суди од страна на Vātsyāyana – човекот кој ја напишал најпознатата книга…